Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
beton, żeby ludzie mieli plażę. W polskich miastach, które mają naturalne brzegi Wisły, nie ma plaży z prawdziwego zdarzenia, jak przedwojenna plaża Kozłowskiego z ruchomym basenem, który wstawiało się wprost do rzeki.

Kilka lat temu na Kanale Żerańskim starszy, niegroźnie wyglądający wędkarz zasztyletował kajakarza, który płoszył mu ryby. Jest to alegoria stosunków ludzi wody z ludźmi brzegów. Ilekroć kpt. Ginter płynie w kilkadziesiąt łodzi do Gdańska, prawie zawsze ludzie brzegów go przygnębiają. - Stoją na brzegach i trzymają transparenty "Nie regulować Wisły", czasem rzucają w nas kamieniami - opowiada kapitan.

Dawniej panowało obopólne zrozumienie. Ileż to razy kpt. Ginter uczestniczył w społecznych akcjach
beton, żeby ludzie mieli plażę. W polskich miastach, które mają naturalne brzegi Wisły, nie ma plaży z prawdziwego zdarzenia, jak przedwojenna plaża Kozłowskiego z ruchomym basenem, który wstawiało się wprost do rzeki.<br><br>Kilka lat temu na Kanale Żerańskim starszy, niegroźnie wyglądający wędkarz zasztyletował kajakarza, który płoszył mu ryby. Jest to alegoria stosunków ludzi wody z ludźmi brzegów. Ilekroć kpt. Ginter płynie w kilkadziesiąt łodzi do Gdańska, prawie zawsze ludzie brzegów go przygnębiają. - Stoją na brzegach i trzymają transparenty "Nie regulować Wisły", czasem rzucają w nas kamieniami - opowiada kapitan.<br><br>Dawniej panowało obopólne zrozumienie. Ileż to razy kpt. Ginter uczestniczył w społecznych akcjach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego