Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
w kolejnych edycjach nagród oraz fachowcy ze ZPAV.

Pop, jazz, klasyka

AF dzieli się na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, jazzu i muzyki klasycznej. Najszersze grono, bo aż 299 osób, stanowi sekcja muzyki rozrywkowej. Nic dziwnego - musieli znaleźć się w niej przedstawiciele i fachowcy od takich nurtów jak rock, pop, muzyka alternatywna, piosenka poetycka czy muzyka dance.
Pozostałe sekcje to: muzyki klasycznej ze 125 osobami w składzie oraz jazzu z 34 członkami. Z każdym rokiem szeregi Akademii rozszerzają się o nowe osoby nominowane do kolejnych edycji Fryderyków.
Przy Akademii działa także specjalna Rada Akademii Fonograficznej. Zasiadają w niej twórcy, fachowcy z branży
w kolejnych edycjach nagród oraz fachowcy ze ZPAV.<br><br>&lt;tit&gt;Pop, jazz, klasyka&lt;/&gt;<br><br>AF dzieli się na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, jazzu i muzyki klasycznej. Najszersze grono, bo aż 299 osób, stanowi sekcja muzyki rozrywkowej. Nic dziwnego - musieli znaleźć się w niej przedstawiciele i fachowcy od takich nurtów jak rock, pop, muzyka alternatywna, piosenka poetycka czy muzyka dance.<br>Pozostałe sekcje to: muzyki klasycznej ze 125 osobami w składzie oraz jazzu z 34 członkami. Z każdym rokiem szeregi Akademii rozszerzają się o nowe osoby nominowane do kolejnych edycji Fryderyków.<br>Przy Akademii działa także specjalna Rada Akademii Fonograficznej. Zasiadają w niej twórcy, fachowcy z branży
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego