Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.09
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
na Europę

Symulacja obrad Parlamentu Europejskiego, międzynarodowe zawody sportowe, wymiana nauczycieli, transgraniczna edukacja ekologiczna - to tylko niektóre szkolne pomysły na promowanie integracji europejskiej. W konkursie nagrodzono 50 szkół z całej Polski.
Zgłoszenia na konkurs przysłało ponad 500 szkół, które organizują zagraniczne wymiany, powołują kluby europejskie, prowadzą ciekawe akcje. Najlepsi nauczyciele animatorzy takich programów pojadą na wycieczkę po Europie. - Rzadko docenia się wysiłek tych ludzi. Często zarzuca im się, że organizują wymiany i podróże dla młodzieży, bo sami chcą wyjechać za granicę - mówi Andrzej Sławiński, szef Agencji Wyjazdów Językowych Atas, która przygotowała ranking.
Organizatorzy konkursu podkreślają, że na Zachodzie wyjazdy zagraniczne są
na &lt;name type="place"&gt;Europę&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Symulacja obrad &lt;name type="org"&gt;Parlamentu Europejskiego&lt;/&gt;, międzynarodowe zawody sportowe, wymiana nauczycieli, &lt;orig&gt;transgraniczna&lt;/&gt; edukacja ekologiczna - to tylko niektóre szkolne pomysły na promowanie integracji europejskiej. W konkursie nagrodzono 50 szkół z całej &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt;.<br>Zgłoszenia na konkurs przysłało ponad 500 szkół, które organizują zagraniczne wymiany, powołują kluby europejskie, prowadzą ciekawe akcje. Najlepsi nauczyciele animatorzy takich programów pojadą na wycieczkę po &lt;name type="place"&gt;Europie&lt;/&gt;. - Rzadko docenia się wysiłek tych ludzi. Często zarzuca im się, że organizują wymiany i podróże dla młodzieży, bo sami chcą wyjechać za granicę - mówi &lt;name type="person"&gt;Andrzej Sławiński&lt;/&gt;, szef &lt;name type="org"&gt;Agencji Wyjazdów Językowych Atas&lt;/&gt;, która przygotowała ranking.<br>Organizatorzy konkursu podkreślają, że na &lt;name type="place"&gt;Zachodzie&lt;/&gt; wyjazdy zagraniczne są
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego