Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
Nie trzeba dodawać, że w tych sformułowaniach x, w ślad za oszalałym wahadłem, zmierza do nieskończoności.
Współczesną obsesję wielkiej liczby obnażył kiedyś Stanisław Lem w recenzji z nie istniejącej książki One Human Minute, która miałaby pokazywać, co w czasie owej minuty robi ludzkość. Oto jeden z najbardziej sugestywnych fragmentów tej apokryficznej recenzji:

Rzecz w tym, że nawet owemu strumieniowi nie można zaufać, bo wcale nie jest tak stały, jak wielkość padającej na ziemię energii słonecznej. Jako że ludzkości przybywa w postępie geometrycznym, ten gejzer bije wciąż wyżej.

2.
Oto zatem dwa obrazy: zamierającego w bezruchu i oszalałego wahadła. Między nimi, jak
Nie trzeba dodawać, że w tych sformułowaniach x, w ślad za oszalałym wahadłem, zmierza do nieskończoności.<br>Współczesną obsesję wielkiej liczby obnażył kiedyś Stanisław Lem w recenzji z nie istniejącej książki One Human Minute, która miałaby pokazywać, co w czasie owej minuty robi ludzkość. Oto jeden z najbardziej sugestywnych fragmentów tej apokryficznej recenzji:<br>&lt;gap&gt;<br>Rzecz w tym, że nawet owemu strumieniowi nie można zaufać, bo wcale nie jest tak stały, jak wielkość padającej na ziemię energii słonecznej. Jako że ludzkości przybywa w postępie geometrycznym, ten gejzer bije wciąż wyżej.<br><br>2.<br>Oto zatem dwa obrazy: zamierającego w bezruchu i oszalałego wahadła. Między nimi, jak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!