Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 5
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
i Brano Skorčin. Słowacy zamierzają wejść na szczyt trudną drogą wytyczoną przed trzema laty przez Polaków, na której kluczowym odcinkiem jest stumetrowa bariera skalna, występująca powyżej 7000 metrów, o trudnościach dochodzących do VI stopnia. Chcą wejść na szczyt w stylu alpejskim, bez pomocy tragarzy i bez korzystania ze sztucznego tlenu.
(ar)Z kroniki GOPR - Przebierańcy na skuterach

W Beskidach panują doskonałe warunki narciarskie. We wtorek na Turbaczu było 75 cm śniegu, a temperatura sięgała plus 4 stopni. Podobna warstwa śniegu była także na sztucznie naśnieżanym stoku szczawnickiej Palenicy.
Dobre warunki i okres ferii sprawiają, że wzrasta też ilość interwencji ratowników GOPR
i Brano Skorčin. Słowacy zamierzają wejść na szczyt trudną drogą wytyczoną przed trzema laty przez Polaków, na której kluczowym odcinkiem jest stumetrowa bariera skalna, występująca powyżej 7000 metrów, o trudnościach dochodzących do VI stopnia. Chcą wejść na szczyt w stylu alpejskim, bez pomocy tragarzy i bez korzystania ze sztucznego tlenu.<br>&lt;au&gt;(ar)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Z kroniki GOPR - Przebierańcy na skuterach&lt;/tit&gt;<br><br>W Beskidach panują doskonałe warunki narciarskie. We wtorek na Turbaczu było 75 cm śniegu, a temperatura sięgała plus 4 stopni. Podobna warstwa śniegu była także na sztucznie naśnieżanym stoku szczawnickiej Palenicy.<br>Dobre warunki i okres ferii sprawiają, że wzrasta też ilość interwencji ratowników GOPR
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego