Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 34
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Nie było też w tym roku częstych burz oraz załamań pogody.
Turyści uskarżają się najbardziej na problemy komunikacyjne. Trudno nieraz wrócić z wycieczek w Tatry do miejsc zakwaterowania w godzinach wieczornych. Późno wieczorem nie ma już czym dojechać. Nie ma też atrakcyjnych programów kulturalnych czy innych możliwości spędzenia wolnego czasu.
(ar)Z dwóch stron na Everest

Spełniło się marzenie Cathy O'Dowd, mieszkanki Johannesburga w Republice Południowej Afryki, która jako pierwsza z kobiet weszła na najwyższy szczyt Ziemi Mount Everest (8848 m) z dwóch stron, od strony nepalskiej i tybetańskiej.
Wiosną tego roku była na Evereście, wychodząc drogą trudniejszą, od strony Tybetu
Nie było też w tym roku częstych burz oraz załamań pogody.<br>Turyści uskarżają się najbardziej na problemy komunikacyjne. Trudno nieraz wrócić z wycieczek w Tatry do miejsc zakwaterowania w godzinach wieczornych. Późno wieczorem nie ma już czym dojechać. Nie ma też atrakcyjnych programów kulturalnych czy innych możliwości spędzenia wolnego czasu.<br>&lt;au&gt;(ar)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Z dwóch stron na Everest&lt;/tit&gt;<br><br>Spełniło się marzenie Cathy O'Dowd, mieszkanki Johannesburga w Republice Południowej Afryki, która jako pierwsza z kobiet weszła na najwyższy szczyt Ziemi Mount Everest (8848 m) z dwóch stron, od strony nepalskiej i tybetańskiej.<br>Wiosną tego roku była na Evereście, wychodząc drogą trudniejszą, od strony Tybetu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego