Typ tekstu: Książka
Autor: Szaniawski Klemens
Tytuł: O nauce, rozumowaniu i wartościach
Rok: 1994
nie będę ich tutaj omawiał.
Jak już wspomniałem, posługiwanie się określoną regułą d znajduje wówczas uzasadnienie w fakcie, iż reguła ta ma skuteczność (w ustalonym sensie) maksymalną w klasie D wszystkich możliwych reguł wnioskowania.
Oczywista słabość powyższego rozwiązania polega na tym, że wskaźnik e(d) ma charakter w pewnym stopniu arbitralny.
B. Ograniczyć poszukiwanie reguły najskuteczniejszej do pewnego podzbioru, powiedzmy DA , klasy D wszystkich reguł. (Np. przy weryfikowaniu hipotezy DA może składać się z wszystkich reguł mających ten sam, dowolnie wybrany, poziom istotności.) W wielu wypadkach istnieje wówczas reguła, powiedzmy d , która jest najskuteczniejsza w zbiorze DA dla wszelkich x.
Dodatkowym
nie będę ich tutaj omawiał.<br> Jak już wspomniałem, posługiwanie się określoną regułą d znajduje wówczas uzasadnienie w fakcie, iż reguła ta ma skuteczność (w ustalonym sensie) maksymalną w klasie D wszystkich możliwych reguł wnioskowania.<br> Oczywista słabość powyższego rozwiązania polega na tym, że wskaźnik e(d) ma charakter w pewnym stopniu arbitralny.<br> B. Ograniczyć poszukiwanie reguły najskuteczniejszej do pewnego podzbioru, powiedzmy DA , klasy D wszystkich reguł. (Np. przy weryfikowaniu hipotezy DA może składać się z wszystkich reguł mających ten sam, dowolnie wybrany, poziom istotności.) W wielu wypadkach istnieje wówczas reguła, powiedzmy d , która jest najskuteczniejsza w zbiorze DA dla wszelkich x.<br> Dodatkowym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego