Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
że oskarżeni tylko informowali leśników na temat ich zajęć służbowych w związku z wydawanymi w tym względzie rozporządzeniami władz bolszewickich. Z zeznań świadków wynikało, że była to agitacja, gdyż po przeczytaniu proklamacji padły słowa: "Zrozumieliście? Teraz już wiecie, jakich praw się trzymać!".

Natomiast nie utrzymała się kwalifikacja z cz. I art. 108 k.k. wobec Szoloma Ralskiego, którego Sąd Okręgowy w Grodnie skazał 5 grudnia 1921 roku z tego właśnie artykułu na 3 lata twierdzy. Uznano go winnym, iż w celu ułatwienia bolszewikom wrogich działań aresztował Rozalię Polańską, oskarżając ją o szpiegostwo na rzecz Polski, w wyniku czego została rozstrzelana.
Na
że oskarżeni tylko informowali leśników na temat ich zajęć służbowych w związku z wydawanymi w tym względzie rozporządzeniami władz bolszewickich. Z zeznań świadków wynikało, że była to agitacja, gdyż po przeczytaniu proklamacji padły słowa: "Zrozumieliście? Teraz już wiecie, jakich praw się trzymać!".<br><br>Natomiast nie utrzymała się kwalifikacja z cz. I art. 108 k.k. wobec Szoloma Ralskiego, którego Sąd Okręgowy w Grodnie skazał 5 grudnia 1921 roku z tego właśnie artykułu na 3 lata twierdzy. Uznano go winnym, iż w celu ułatwienia bolszewikom wrogich działań aresztował Rozalię Polańską, oskarżając ją o szpiegostwo na rzecz Polski, w wyniku czego została rozstrzelana.<br>Na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego