Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
żony pułkownika Rayskiego.
- Do innych - oświadczył - początkowo nie przyznałem się, gdyż prokurator podczas dochodzenia powiedział mi, że nie będę mógł przeprowadzić dowodu prawdy co do zarzutów postawionych kierownictwu lotnictwa.
Wniósł o to - właśnie po tej wypowiedzi - broniący Kubalę -adwokat Władysław Sobotkowski, dowodząc, że przedmiot sprawy wchodzi także w cz. III art. 75. Sąd wniosek ten odrzucił "jako -niedopuszczalny ze względu na specjalny charakter art. 75, który mówi o niesubordynacji" (?!). Za anonimy do żony pułkownika wymierzono Kubali miesiąc aresztu. Łącznie wyrok brzmiał: rok więzienia i wydalenie z korpusu oficerskiego.
Sprawa po 2 miesiącach znalazła się w Najwyższym Sądzie Wojskowym na skutek zażalenia
żony pułkownika Rayskiego.<br>- Do innych - oświadczył - początkowo nie przyznałem się, gdyż prokurator podczas dochodzenia powiedział mi, że nie będę mógł przeprowadzić dowodu prawdy co do zarzutów postawionych kierownictwu lotnictwa.<br>Wniósł o to - właśnie po tej wypowiedzi - broniący Kubalę -adwokat Władysław Sobotkowski, dowodząc, że przedmiot sprawy wchodzi także w cz. III art. 75. Sąd wniosek ten odrzucił "jako -niedopuszczalny ze względu na specjalny charakter art. 75, który mówi o niesubordynacji" (?!). Za anonimy do żony pułkownika wymierzono Kubali miesiąc aresztu. Łącznie wyrok brzmiał: rok więzienia i wydalenie z korpusu oficerskiego.<br>Sprawa po 2 miesiącach znalazła się w Najwyższym Sądzie Wojskowym na skutek zażalenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego