Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Karan
Nr: 9-10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
stały kontakt z narkotykami. Co dziesiąty uczeń pytany przez CBOS przyznał się do sporadycznego zażywania narkotyków. Najczęściej jest to marihuana, haszysz lub amfetamina. Inicjacja następuje w czasie imprez towarzyskich, wśród osób, "na których nam zależy".
Narkotyków próbują też coraz młodsze dzieci. 12-latki świetnie orientują się w nazwach slangowych oraz asortymencie oferowanych środków odurzających.
Po amfetaminę najczęściej sięgają uczniowie liceum i technikum, w wielkich miastach. Większość z nich to młodzież pochodząca z rodzin inteligenckich, prywatnych przedsiębiorców, osób ambitnych, dorabiających się.
Coraz więcej pojawia się ostatnio nowych środków odurzających produkowanych w laboratoriach domowych lub naukowych. DMT, GHB, MDMA, to alfabetyczne hity ostatniego
stały kontakt z narkotykami. Co dziesiąty uczeń pytany przez CBOS przyznał się do sporadycznego zażywania narkotyków. Najczęściej jest to marihuana, haszysz lub amfetamina. Inicjacja następuje w czasie imprez towarzyskich, wśród osób, "na których nam zależy". <br>Narkotyków próbują też coraz młodsze dzieci. 12-latki świetnie orientują się w nazwach slangowych oraz asortymencie oferowanych środków odurzających.<br>Po amfetaminę najczęściej sięgają uczniowie liceum i technikum, w wielkich miastach. Większość z nich to młodzież pochodząca z rodzin inteligenckich, prywatnych przedsiębiorców, osób ambitnych, dorabiających się. <br>Coraz więcej pojawia się ostatnio nowych środków odurzających produkowanych w laboratoriach domowych lub naukowych. DMT, GHB, MDMA, to alfabetyczne hity ostatniego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego