Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Tung Che-hwa będzie wciąż mógł bez trudu wetować niewygodne ustawy. - Pekin uzna zapewne wyniki wyborów za całkiem pozytywne i odetchnie z ulgą - przewiduje prof. Ma Ngok z hongkońskiego University of Science and Technology. Ale tutejsi działacze demokratyczni uważają, że nie będzie to duża ulga, gdyż wyraźnym sygnałem o rosnących aspiracjach demokratycznych Hongkongu była rekordowa frekwencja.
Pekin upiera się, aby całkowicie bezpośrednie wybory odbyły się dopiero w roku 2012, ale działacze hongkońskiej opozycji liczą, że być może pod wpływem tak wysokiego udziału w wyborach i na demonstracjach chińscy przywódcy wcześniej zmienią zdanie.
z PekinuRozmowa z Witalijem Portnikowem, politologiem, komentatorem Radia
Tung Che-hwa&lt;/&gt; będzie wciąż mógł bez trudu wetować niewygodne ustawy. - &lt;name type="place"&gt;Pekin&lt;/&gt; uzna zapewne wyniki wyborów za całkiem pozytywne i odetchnie z ulgą - przewiduje prof. &lt;name type="person"&gt;Ma Ngok&lt;/&gt; z hongkońskiego &lt;name type="org"&gt;University of Science and Technology&lt;/&gt;. Ale tutejsi działacze demokratyczni uważają, że nie będzie to duża ulga, gdyż wyraźnym sygnałem o rosnących aspiracjach demokratycznych &lt;name type="place"&gt;Hongkongu&lt;/&gt; była rekordowa frekwencja.<br>&lt;name type="place"&gt;Pekin&lt;/&gt; upiera się, aby całkowicie bezpośrednie wybory odbyły się dopiero w roku 2012, ale działacze hongkońskiej opozycji liczą, że być może pod wpływem tak wysokiego udziału w wyborach i na demonstracjach chińscy przywódcy wcześniej zmienią zdanie.<br>&lt;au&gt;&lt;gap&gt; z Pekinu&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="convers" sex="m"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Rozmowa z Witalijem Portnikowem, politologiem, komentatorem Radia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego