Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
odbierać telefony. Od jego bliskich współpracowników dowiedzieliśmy się jednak, że niedawno rozważał wycofanie się z polityki i pójście do pracy właśnie do Dochnala.
"Rz" poinformowała wczoraj, że Marek Dochnal, biznesmen i właściciel firm doradzających m.in. przy prywatyzacjach, został w niedzielę zatrzymany na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Dochnal i jego asystent - były poseł KPN Krzysztof Popenda - przylecieli prywatnym samolotem. Najprawdopodobniej zostali ostrzeżeni przed grożącym aresztowaniem, ponieważ w ostatniej chwili próbowali zawrócić. Na Balicach czekali na nich jednak funkcjonariusze łódzkiej delegatury ABW. W poniedziałek obaj zatrzymani zostali przewiezieni do Łodzi, a Prokuratura Apelacyjna w tym mieście oficjalnie potwierdziła nasze informacje.
- Markowi D
odbierać telefony. Od jego bliskich współpracowników dowiedzieliśmy się jednak, że niedawno rozważał wycofanie się z polityki i pójście do pracy właśnie do &lt;name type="person"&gt;Dochnala&lt;/&gt;.<br>"Rz" poinformowała wczoraj, że &lt;name type="person"&gt;Marek Dochnal&lt;/&gt;, biznesmen i właściciel firm doradzających m.in. przy prywatyzacjach, został w niedzielę zatrzymany na lotnisku w podkrakowskich &lt;name type="place"&gt;Balicach&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Dochnal&lt;/&gt; i jego asystent - były poseł &lt;name type="org"&gt;KPN&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Popenda&lt;/&gt; - przylecieli prywatnym samolotem. Najprawdopodobniej zostali ostrzeżeni przed grożącym aresztowaniem, ponieważ w ostatniej chwili próbowali zawrócić. Na &lt;name type="place"&gt;Balicach&lt;/&gt; czekali na nich jednak funkcjonariusze łódzkiej delegatury &lt;name type="org"&gt;ABW&lt;/&gt;. W poniedziałek obaj zatrzymani zostali przewiezieni do &lt;name type="place"&gt;Łodzi&lt;/&gt;, a &lt;name type="org"&gt;Prokuratura Apelacyjna&lt;/&gt; w tym mieście oficjalnie potwierdziła nasze informacje.<br>- &lt;name type="person"&gt;Markowi D
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego