Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 08.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Marek Bielec, szef Konwentu Dziekanów Oficerów WP. - Obrona narodowa musi stać się problemem społecznym, a nie tylko kłopotem wewnętrznym armii - podkreśla pułkownik.
Jako przykład podaje armię turecką, do której trafiają m. in. zyski z gier liczbowych. W innych krajach NATO firmy dobrowolnie opodatkowują się na rzecz wojska.
Płk Mariusz Jędrzejko, asystent dowódcy Wojsk Lądowych: - Nie sądzę, żeby ta akcja przyniosła wielkie pieniądze. To bardziej sygnał moralny. Finansowanie potrzeb armii powinno się odbywać z budżetu państwa. Chciałbym, żeby udał się chociaż jeden program modernizacji sił zbrojnych. Tymczasem prawie dziesięć lat toczą się boje o śmigłowiec uderzeniowy czy samolot wielozadaniowy.
Posłowie koalicji i
Marek Bielec, szef Konwentu Dziekanów Oficerów WP. - Obrona narodowa musi stać się problemem społecznym, a nie tylko kłopotem wewnętrznym armii - podkreśla pułkownik. <br>Jako przykład podaje armię turecką, do której trafiają m. in. zyski z gier liczbowych. W innych krajach NATO firmy dobrowolnie opodatkowują się na rzecz wojska. <br>Płk Mariusz Jędrzejko, asystent dowódcy Wojsk Lądowych: - Nie sądzę, żeby ta akcja przyniosła wielkie pieniądze. To bardziej sygnał moralny. Finansowanie potrzeb armii powinno się odbywać z budżetu państwa. Chciałbym, żeby udał się chociaż jeden program modernizacji sił zbrojnych. Tymczasem prawie dziesięć lat toczą się boje o śmigłowiec uderzeniowy czy samolot wielozadaniowy. <br>Posłowie koalicji i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego