Typ tekstu: Książka
Autor: Borchardt Karol Olgierd
Tytuł: Szaman Morski
Rok: 1985
zaprzeczenia i powiedział:
- KochAAAny mój! Ty nic nie wiesz! Tylko JA wiem, gdzie jesteśmy!
I po chwili palec kapitana wyczarował na mapie pozycję na godzinę dwunastą w południe w odległości dwunastu mi1 w kierunku West-Nord-West od pozycji wyznaczonej przez obu oficerów. Oficer nawigacyjny oniemiał. Za chwilę oniemiał również asystent, z którym obliczał wspólnie pozycję. Oniemieli także zmieniający ich na służbie dwaj inni oficerowie.
Tajemnicę swej nawigacji kapitan zabrał ze sobą na lunch.
W kilka dni później "Piłsudski" spotkał na swej drodze sztormową pogodę. Przez pokład dziobowy stale szły czarne, spienione fale.
Koło południa zjawił się kapitan w towarzystwie starszego
zaprzeczenia i powiedział:<br> - KochAAAny mój! Ty nic nie wiesz! Tylko JA wiem, gdzie jesteśmy!<br> I po chwili palec kapitana wyczarował na mapie pozycję na godzinę dwunastą w południe w odległości dwunastu mi1 w kierunku West-Nord-West od pozycji wyznaczonej przez obu oficerów. Oficer nawigacyjny oniemiał. Za chwilę oniemiał również asystent, z którym obliczał wspólnie pozycję. Oniemieli także zmieniający ich na służbie dwaj inni oficerowie.<br> Tajemnicę swej nawigacji kapitan zabrał ze sobą na lunch.<br> W kilka dni później "Piłsudski" spotkał na swej drodze sztormową pogodę. Przez pokład dziobowy stale szły czarne, spienione fale.<br> Koło południa zjawił się kapitan w towarzystwie starszego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego