Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
cenniejszej niż złoto" Jana Białostockiego ukazuje się kolejna edycja tej najpopularniejszej w Polsce historii sztuki powszechnej. Tym razem w barwnej szacie graficznej, z nowym materiałem ilustracyjnym, na który składa się ponad 650 ilustracji. Najważniejsze style, dzieła i artyści od średniowiecza do połowy XX wieku. (PWN)

Bachantki Warlikowskiego

Absolwent krakowskiej PWST, asystent Petera Brooka i Krystiana Lupy, zasłynął inscenizacjami Szekspira w Polsce i za granicą (Tel Awiw, mediolański Piccolo Teatro, Stuttgart). Tym razem jednak reżyser zmierzy się nie z autorem "Hamleta", a z Eurypidesem i jego "Bachantkami" (premiera w lutym w Teatrze Rozmaitości).

Szachownica

"Nie wiem, czy pani wie, panno Julio, że
cenniejszej niż złoto" Jana Białostockiego ukazuje się kolejna edycja tej najpopularniejszej w Polsce historii sztuki powszechnej. Tym razem w barwnej szacie graficznej, z nowym materiałem ilustracyjnym, na który składa się ponad 650 ilustracji. Najważniejsze style, dzieła i artyści od średniowiecza do połowy XX wieku. (PWN)<br><br>&lt;tit&gt;Bachantki Warlikowskiego&lt;/&gt;<br><br>Absolwent krakowskiej PWST, asystent Petera Brooka i Krystiana Lupy, zasłynął inscenizacjami Szekspira w Polsce i za granicą (Tel Awiw, mediolański Piccolo Teatro, Stuttgart). Tym razem jednak reżyser zmierzy się nie z autorem "Hamleta", a z Eurypidesem i jego "Bachantkami" (premiera w lutym w Teatrze Rozmaitości).<br><br>&lt;tit&gt;Szachownica&lt;/&gt;<br><br>"Nie wiem, czy pani wie, panno Julio, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego