Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 12.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Aresztowany poseł bez diet i uposażenia

Pęczak chce głosować

Aresztowany poseł Andrzej Pęczak poprosił marszałka Sejmu Józefa Oleksego o umożliwienie udziału w głosowaniach - dowiedziała się "Rzeczpospolita".
- Prócz tego poseł chciałby, aby przekazywano mu korespondencję, jaka wpływa do jego biura, bieżącą prasę, chce mieć kontakt z asystentem - mówi adwokat Pęczaka Marian Koperski.
Wczoraj Prezydium Sejmu zdecydowało, że od 1 stycznia 2005 roku Pęczak nie będzie dostawać diet i uposażenia. Wicemarszałek Sejmu Kazimierz Ujazdowski (PiS) powiedział "Rz", że podstawą tej decyzji jest przepis kodeksu pracy, według którego osoba tymczasowo aresztowana nie dostaje pensji, bo nie może pracować.
Prezydium
Aresztowany poseł bez diet i uposażenia&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;&lt;name type="person"&gt;Pęczak&lt;/&gt; chce głosować&lt;/&gt;<br><br>Aresztowany poseł &lt;name type="person"&gt;Andrzej Pęczak&lt;/&gt; poprosił marszałka Sejmu &lt;name type="person"&gt;Józefa Oleksego&lt;/&gt; o umożliwienie udziału w głosowaniach - dowiedziała się &lt;name type="tit"&gt;"Rzeczpospolita"&lt;/&gt;.<br>- Prócz tego poseł chciałby, aby przekazywano mu korespondencję, jaka wpływa do jego biura, bieżącą prasę, chce mieć kontakt z asystentem - mówi adwokat &lt;name type="person"&gt;Pęczaka&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Marian Koperski&lt;/&gt;.<br>Wczoraj &lt;name type="org"&gt;Prezydium Sejmu&lt;/&gt; zdecydowało, że od 1 stycznia 2005 roku &lt;name type="person"&gt;Pęczak&lt;/&gt; nie będzie dostawać diet i uposażenia. Wicemarszałek Sejmu &lt;name type="person"&gt;Kazimierz Ujazdowski&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;PiS&lt;/&gt;) powiedział &lt;name type="tit"&gt;"Rz"&lt;/&gt;, że podstawą tej decyzji jest przepis kodeksu pracy, według którego osoba tymczasowo aresztowana nie dostaje pensji, bo nie może pracować.<br>Prezydium
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego