Typ tekstu: Książka
Autor: Borchardt Karol Olgierd
Tytuł: Szaman Morski
Rok: 1985
pokładowy z arkuszem papieru w ręce. (s. 37)
Kapitan Eustazy w tamtych czasach, nie wiedząc jeszcze, co go może spotkać od kapitana Mauritzena, wolał sam na osobności sprawę zbadać. Przeprosił więc swych gości i szybko ruszył na spotkanie asystenta pokładowego.
- Telegram do pana kapitana - zameldował asystent.
Kapitan szybko przeczytał, podziękował asystentowi i trzymając świstek ostentacyjnie w dłoni, rozpromieniony wrócił do biesiadników.
- Proszę szanownych panów, pozwolę sobie jeszcze raz na chwilę wrócić do "mego" paryskiego milionera. Przed paru dniami wysłałem do Nowego Jorku telegram następującej treści: "Drogi George, przybywam do Nowego Jorku jako kapitan polskiego transatlantyka "KOSCIUSZKO". W tej chwili otrzymałem od
pokładowy z arkuszem papieru w ręce. (s. 37)<br> Kapitan Eustazy w tamtych czasach, nie wiedząc jeszcze, co go może spotkać od kapitana Mauritzena, wolał sam na osobności sprawę zbadać. Przeprosił więc swych gości i szybko ruszył na spotkanie asystenta pokładowego.<br> - Telegram do pana kapitana - zameldował asystent.<br> Kapitan szybko przeczytał, podziękował asystentowi i trzymając świstek ostentacyjnie w dłoni, rozpromieniony wrócił do biesiadników.<br> - Proszę szanownych panów, pozwolę sobie jeszcze raz na chwilę wrócić do "mego" paryskiego milionera. Przed paru dniami wysłałem do Nowego Jorku telegram następującej treści: "Drogi George, przybywam do Nowego Jorku jako kapitan polskiego transatlantyka "KOSCIUSZKO". W tej chwili otrzymałem od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!