Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 10.02 (40)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
tys. ankiet i 230 rozmowach z politykami oraz przedsiębiorcami. Wyniki, jak powiedział Kofi Annan, sekretarz generalny ONZ, są godne ubolewania. Co prawda, we wszystkich państwach regionu (z wyjątkiem Kuby) władza pochodzi z wyborów, ale "większość Latynosów nie jest przekonana, że ich życie w demokracji uległo poprawie i większość woli rządy autorytarne, jeśli sytuacja ekonomiczna miałaby się poprawić".
Opinię tę potwierdza najnowszy (sierpień 2004 r.) raport przygotowany przez chilijski instytut Latinobarometro z siedzibą w Londynie: "Wielu Latynosów poświęciłoby trochę wolności na rzecz porządku i większej prosperity". Ponad połowa (55 proc.) "nie miałaby nic przeciwko rządom niedemokratycznym, jeśli mogłyby rozwiązać problemy gospodarcze".

Gdzie
tys. ankiet i 230 rozmowach z politykami oraz przedsiębiorcami. Wyniki, jak powiedział Kofi Annan, sekretarz generalny ONZ, są godne ubolewania. Co prawda, we wszystkich państwach regionu (z wyjątkiem Kuby) władza pochodzi z wyborów, ale "większość Latynosów nie jest przekonana, że ich życie w demokracji uległo poprawie i większość woli rządy autorytarne, jeśli sytuacja ekonomiczna miałaby się poprawić".<br>Opinię tę potwierdza najnowszy (sierpień 2004 r.) raport przygotowany przez chilijski instytut Latinobarometro z siedzibą w Londynie: "Wielu Latynosów poświęciłoby trochę wolności na rzecz porządku i większej prosperity". Ponad połowa (55 proc.) "nie miałaby nic przeciwko rządom niedemokratycznym, jeśli mogłyby rozwiązać problemy gospodarcze".<br><br>&lt;tit&gt;Gdzie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!