Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2908
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
nie rezygnując przy tym z przyjemnych form i naturalnych materiałów. Nie zapomniano, że meble mają być wygodne. Dla mnie najpiękniejszym projektem był "Corallo" - wieszak zaprojektowany przez Michaela Sodeau.

Euroluce
W tym roku Euroluce zaproponowało oświetlenie wnętrz i mebli, wykorzystujące doświadczenie starszych i młodych projektantów. Debiutująca Anna Citelli stworzyła lampę z ażurowych rurek PCW, osiągając efekt "ubranka" dla światła. Pojawił się też tajemniczy materiał w słoikach na przetwory, w którym umieszczono żarówki. Przezroczysta lampa o nazwie "Da" staje się matowa dzięki żelowi rozszerzającemu się pod wpływem ciepła żarówek.
Producenci korzystali z nowych technologii bez egzaltacji i tego chyba oczekują od nich użytkownicy
nie rezygnując przy tym z przyjemnych form i naturalnych materiałów. Nie zapomniano, że meble mają być wygodne. Dla mnie najpiękniejszym projektem był "&lt;foreign&gt;Corallo&lt;/&gt;" - wieszak zaprojektowany przez &lt;name type="person"&gt;Michaela Sodeau.&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit1&gt;Euroluce&lt;/&gt;<br>W tym roku &lt;name type="org"&gt;Euroluce&lt;/&gt; zaproponowało oświetlenie wnętrz i mebli, wykorzystujące doświadczenie starszych i młodych projektantów. Debiutująca &lt;name type="person"&gt;Anna Citelli&lt;/&gt; stworzyła lampę z ażurowych rurek PCW, osiągając efekt "ubranka" dla światła. Pojawił się też tajemniczy materiał w słoikach na przetwory, w którym umieszczono żarówki. Przezroczysta lampa o nazwie &lt;name type="prod"&gt;"Da"&lt;/&gt; staje się matowa dzięki żelowi rozszerzającemu się pod wpływem ciepła żarówek.<br>Producenci korzystali z nowych technologii bez egzaltacji i tego chyba oczekują od nich użytkownicy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!