Typ tekstu: Książka
Autor: Joanna Kulmowa
Tytuł: Topografia myślenia
Rok: 2001
ważne? Czy dlatego, że na lewo są w moim domu rzeczy przyjazne, a na prawo zły świat kuchni i korytarza? Więc z tak błahej przyczyny na zawsze już utkwi we mnie zalążek tej topografii?
Bo to z prawej, z kuchni, wyruszy z atakiem na mnie kraina Emilii i Marty, i babcinej Lucy, die sprechen Deutsch i nagle nie chcą mieć z nami nic wspólnego. Stamtąd wynurzą się pierwsi troglodyci, śmierdzący cygarami. Z obcych światów Gorgony wyjadą czołgi i wynurzą się ciężkie ptaszydła samolotów. Egzekutorzy prawej strony. Egzekutorzy kuchennego prawa.

OKRĄG ŚWIATA
Dorośli, życzliwe olbrzymy. Mają zapewnić przychylność świata. Zamknąć mnie w
ważne? Czy dlatego, że na lewo są w moim domu rzeczy przyjazne, a na prawo zły świat kuchni i korytarza? Więc z tak błahej przyczyny na zawsze już utkwi we mnie zalążek tej topografii?<br>Bo to z prawej, z kuchni, wyruszy z atakiem na mnie kraina Emilii i Marty, i babcinej Lucy, die sprechen Deutsch i nagle nie chcą mieć z nami nic wspólnego. Stamtąd wynurzą się pierwsi troglodyci, śmierdzący cygarami. Z obcych światów Gorgony wyjadą czołgi i wynurzą się ciężkie &lt;orig&gt;ptaszydła&lt;/&gt; samolotów. Egzekutorzy prawej strony. Egzekutorzy kuchennego prawa.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;OKRĄG ŚWIATA&lt;/&gt;<br>Dorośli, życzliwe olbrzymy. Mają zapewnić przychylność świata. Zamknąć mnie w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego