Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
stroną obudowy. Noże szybko się tępią w czasie pracy, dlatego powinniśmy je ostrzyć po każdym koszeniu. Jedynie noże kosiarki bębnowej - dzięki specjalnej konstrukcji - nie wymagają częstego ostrzenia; dlatego nazywa się je nożami samoostrzącymi.
W baku kosiarki nie wolno pozostawiać paliwa przez dłuższy czas, ponieważ może to spowodować pożar. Na zimę bak opróżniamy, a zostawiamy jedynie olej w silniku, aby chronił go przed korozją. Obudowę i noże kosiarki zabezpieczamy przed rdzewieniem, na przykład preparatami woskowymi.
Mariusz KOCIMSKI

Nożyce ułatwiają strzyżenie trawy na bardzo małych powierzchniach (np. na grobach) lub tam, gdzie nie można wjechać nawet najmniejszą kosiarką.

Nożyce elektryczne zasilane energią z
stroną obudowy. Noże szybko się tępią w czasie pracy, dlatego powinniśmy je ostrzyć po każdym koszeniu. Jedynie noże kosiarki bębnowej - dzięki specjalnej konstrukcji - nie wymagają częstego ostrzenia; dlatego nazywa się je nożami samoostrzącymi.<br>W baku kosiarki nie wolno pozostawiać paliwa przez dłuższy czas, ponieważ może to spowodować pożar. Na zimę bak opróżniamy, a zostawiamy jedynie olej w silniku, aby chronił go przed korozją. Obudowę i noże kosiarki zabezpieczamy przed rdzewieniem, na przykład preparatami woskowymi.<br>&lt;au&gt;Mariusz KOCIMSKI&lt;/au&gt;<br><br>Nożyce ułatwiają strzyżenie trawy na bardzo małych powierzchniach (np. na grobach) lub tam, gdzie nie można wjechać nawet najmniejszą kosiarką.<br><br>Nożyce elektryczne zasilane energią z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego