Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 771
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1960
Maniuś wyrwał mu go szybko, otworzył i obaj prawie równocześnie, stukając się po drodze głowami, wpadli do pokoju. Nie było nikogo. Zajrzeli do kuchni - pusto. Maniek wybiegł na taras, Piskorszczak wpadł nawet w drzwi łazienki, ale w ostatniej chwili uchwycił się oburącz futryny.
Danki nie było nigdzie.
- Nie ma jej - bąknął Kitajec i usiadł ciężko na fotelu.
- Nie tylko jej nie ma... ale... i naszych rzeczy także samo nie... ma - powiedział wolno Piskorszczak, zajrzawszy do szafy.
- Co ty barłożysz, pijany jesteś czy jak? - zerwał się z fotela Maniuś.
- Co mam barłożyć, zobacz sam.
Maniuś spojrzał i zbladł. W szafie było pusto
Maniuś wyrwał mu go szybko, otworzył i obaj prawie równocześnie, stukając się po drodze głowami, wpadli do pokoju. Nie było nikogo. Zajrzeli do kuchni - pusto. Maniek wybiegł na taras, Piskorszczak wpadł nawet w drzwi łazienki, ale w ostatniej chwili uchwycił się oburącz futryny.<br>Danki nie było nigdzie.<br>- Nie ma jej - bąknął Kitajec i usiadł ciężko na fotelu.<br>- Nie tylko jej nie ma... ale... i naszych rzeczy także samo nie... ma - powiedział wolno Piskorszczak, zajrzawszy do szafy.<br>- Co ty barłożysz, pijany jesteś czy jak? - zerwał się z fotela Maniuś.<br>- Co mam barłożyć, zobacz sam.<br>Maniuś spojrzał i zbladł. W szafie było pusto
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!