Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
rodu, który ma zapanować nad innymi ludźmi. Miejsce, gdzie to nastąpiło, Jakub nazwał Penuel, czyli "oblicze Boga'', a synowie Izraela, na pamiątkę tego wydarzenia, nie spożywali już nigdy biodrowej żyły ubitych zwierząt.

Spotkanie z Ezawem
Ezaw pojawił się wreszcie na czele swoich wojowników. Ale Jakub, mimo błogosławieństwa bożego, wciąż jeszcze bał się zasadzki. Na wieść, iż brat jest już blisko, w trwożnym pośpiechu podzielił rodzinę na trzy grupy. Na czoło wysunął obie nałożnice z dziećmi, potem wysłał za nimi Leę z jej potomstwem, a na samym końcu pozostawił Rachelę z Józefem, ponieważ najbardziej ich miłował.
Przekonał się jednak, że rodzinie nie wyrządzono
rodu, który ma zapanować nad innymi ludźmi. Miejsce, gdzie to nastąpiło, Jakub nazwał Penuel, czyli "oblicze Boga'', a synowie Izraela, na pamiątkę tego wydarzenia, nie spożywali już nigdy biodrowej żyły ubitych zwierząt. <br><br>&lt;tit&gt;Spotkanie z Ezawem&lt;/&gt;<br>Ezaw pojawił się wreszcie na czele swoich wojowników. Ale Jakub, mimo błogosławieństwa bożego, wciąż jeszcze bał się zasadzki. Na wieść, iż brat jest już blisko, w trwożnym pośpiechu podzielił rodzinę na trzy grupy. Na czoło wysunął obie nałożnice z dziećmi, potem wysłał za nimi Leę z jej potomstwem, a na samym końcu pozostawił Rachelę z Józefem, ponieważ najbardziej ich miłował.<br>Przekonał się jednak, że rodzinie nie wyrządzono
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego