Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.22 (18)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
takie buty? Jest jeszcze jedna, jedyna osoba w Polsce, która wyrabia walonki. To Mikołaj Jakończuk (73 l.) z Dubiażyna (woj. podlaskie). Buty powstają ze zgremplowanej wełny, która filcuje się na skutek polewania gorącą wodą, wyciskania rękami i walenia (stąd nazwa) żelaznym prętem.
JN

Marek D. udusił żonę i syna, bo bał się nędzy
Czy można zamordować najbliższych w obawie przed karą od zakładu energetycznego? Choć wydaje się to nieprawdopodobne, to tak. Marek D. z Bodzanowa (woj. kujawsko-pomorskie) twierdzi, że zabił żonę i 12-letniego synka, bo w jego gospodarstwie odkryto nielegalne podpięcie do sieci.
Obawiał się gigantycznej kary, która wpędzi w
takie buty? Jest jeszcze jedna, jedyna osoba w Polsce, która wyrabia walonki. To Mikołaj Jakończuk (73 l.) z Dubiażyna (woj. podlaskie). Buty powstają ze zgremplowanej wełny, która filcuje się na skutek polewania gorącą wodą, wyciskania rękami i walenia (stąd nazwa) żelaznym prętem.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;JN&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="home"&gt;&lt;tit&gt;Marek D. udusił żonę i syna, bo bał się nędzy&lt;/&gt;<br>Czy można zamordować najbliższych w obawie przed karą od zakładu energetycznego? Choć wydaje się to nieprawdopodobne, to tak. Marek D. z Bodzanowa (woj. kujawsko-pomorskie) twierdzi, że zabił żonę i 12-letniego synka, bo w jego gospodarstwie odkryto nielegalne podpięcie do sieci.<br>Obawiał się gigantycznej kary, która wpędzi w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego