Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
język stawał kołkiem; trudno, żeby się w takim stanie zachwycali głębiami swojej osobowości. Pozostawał im więc tylko czysty, prymitywny seks, ale rzadko się nań odważali (ciąża!), więc zwykle siedzieli w milczeniu, patrząc z nudów na drżące listki (patrz sonety Mickiewicza).
Zatem kobieta widywała, ale nie mogła poznać poglądów, ani tym bardziej POZNAĆ w sensie biblijnym przychodzącego do niej amanta. Panna nie miała czasu oswoić się z tete-tete, bo dla wydającej ją za mąż rodziny wraz z wiekiem traciła na wartości. I szybko stawała się do miłości za stara. Jeżeli już młodzi się zakochiwali, to zwykle w tempie ekspresowym, tak jak
język stawał kołkiem; trudno, żeby się w takim stanie zachwycali głębiami swojej osobowości. Pozostawał im więc tylko czysty, prymitywny seks, ale rzadko się nań odważali (ciąża!), więc zwykle siedzieli w milczeniu, patrząc z nudów na drżące listki (patrz sonety Mickiewicza).<br>Zatem kobieta widywała, ale nie mogła poznać poglądów, ani tym bardziej POZNAĆ w sensie biblijnym przychodzącego do niej amanta. Panna nie miała czasu oswoić się z tete-tete, bo dla wydającej ją za mąż rodziny wraz z wiekiem traciła na wartości. I szybko stawała się do miłości za stara. Jeżeli już młodzi się zakochiwali, to zwykle w tempie ekspresowym, tak jak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!