Typ tekstu: Książka
Autor: Pawełczyńska Anna
Tytuł: Wartości i przemoc
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1973
Europy, a nie ma poza hitlerowskimi takich kryteriów, które by pozwoliły traktować ich jako jednorodną grupę.
O możliwości jakiejkolwiek pomocy ze strony współwięźniów decydowała w obozie możliwość porozumiewania się. Dlatego też polscy Żydzi mogli szukać pomocy tylko wśród Polaków, a austriaccy wśród mówiących językiem niemieckim. Żydzi greccy i węgierscy, oddzieleni barierą językową, nie mogli szukać jej u nikogo.
Trudno ocenić, jaka była liczebność tych grup. W odczuciu więźniarek w obozie kobiecym Oświęcim-Brzezinka było na przykład wiele słowackich Żydówek. Te, które ocalały po okresie masowego umierania, zaczęły pełnić różne obozowe funkcje, koncentrując się na ratowaniu własnej grupy narodowej.
W pamięci każdego więźnia
Europy, a nie ma poza hitlerowskimi takich kryteriów, które by pozwoliły traktować ich jako jednorodną grupę.<br>O możliwości jakiejkolwiek pomocy ze strony współwięźniów decydowała w obozie możliwość porozumiewania się. Dlatego też polscy Żydzi mogli szukać pomocy tylko wśród Polaków, a austriaccy wśród mówiących językiem niemieckim. Żydzi greccy i węgierscy, oddzieleni barierą językową, nie mogli szukać jej u nikogo.<br>Trudno ocenić, jaka była liczebność tych grup. W odczuciu więźniarek w obozie kobiecym Oświęcim-Brzezinka było na przykład wiele słowackich Żydówek. Te, które ocalały po okresie masowego umierania, zaczęły pełnić różne obozowe funkcje, koncentrując się na ratowaniu własnej grupy narodowej.<br>W pamięci każdego więźnia
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!