Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 04.03 (14)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
nisko nad horyzontem będzie świecił obiekt jak gwiazda pierwszej wielkości - z tą różnicą, że gwiazdy migocą, a planety nie. W odnalezieniu Merkurego bardzo pomoże lornetka oraz najjaśniejsza na niebie Wenus, w stosunku do której Mer kury znajdzie się poniżej i nieco na prawo.

02.04.

Złączenie Jowisza z Księżycem, który będzie blisko pełni. Przez lornetkę dojrzymy aż cztery księżyce Jowisza w postaci gwiazdek ułożonych na linii (od lewej: Ganimedes, Jowisz, Europa, Io i Callisto). Następnego wieczora warto sprawdzić, jak zmieniło się ich położenie, tym bardziej że czekają nas kolejne nieziemskie wrażenia.

03.04.

Szlagier wiosny, czyli Wenus w Plejadach! Najjaśniejsza z planet
nisko nad horyzontem będzie świecił obiekt jak gwiazda pierwszej wielkości - z tą różnicą, że gwiazdy migocą, a planety nie. W odnalezieniu Merkurego bardzo pomoże lornetka oraz najjaśniejsza na niebie Wenus, w stosunku do której Mer kury znajdzie się poniżej i nieco na prawo.<br><br>02.04.<br><br>Złączenie Jowisza z Księżycem, który będzie blisko pełni. Przez lornetkę dojrzymy aż cztery księżyce Jowisza w postaci gwiazdek ułożonych na linii (od lewej: Ganimedes, Jowisz, Europa, Io i Callisto). Następnego wieczora warto sprawdzić, jak zmieniło się ich położenie, tym bardziej że czekają nas kolejne nieziemskie wrażenia.<br><br>03.04.<br><br>Szlagier wiosny, czyli Wenus w Plejadach! Najjaśniejsza z planet
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego