Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.10 (8)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
na Marsa. Wcześniej jednak wybuduje bazę na Księżycu, w której na stałe będą mieszkać ludzie!
Szczegóły swojego planu Bush przedstawi dopiero w środę, ale już teraz wiadomo, że marzy mu się prawdziwy podbój kosmosu.
Pierwszym krokiem będzie zaludnienie Księżyca, gdzie powinna, zdaniem prezydenta, powstać stała baza naukowa dla astronautów.
Stąd będzie bliżej na Marsa, dokąd początkowo zostanie wysłany robot z specjalnymi bakteriami. Wyhodowane w laboratoriach NASA mikroby mają fenomenalną właściwość - produkują tlen z marsjańskich skał.
Na dodatek nie giną w ekstremalnych temperaturach, które panują na Czerwonej Planecie. Dzięki nim w przyszłości na Marsie może pojawić się atmosfera.
KKL

Kiedy znów wybuchnie?
Kuzniecowsk
na &lt;name type="place"&gt;Marsa&lt;/&gt;. Wcześniej jednak wybuduje bazę na &lt;name type="place"&gt;Księżycu&lt;/&gt;, w której na stałe będą mieszkać ludzie!<br>Szczegóły swojego planu &lt;name type="person"&gt;Bush&lt;/&gt; przedstawi dopiero w środę, ale już teraz wiadomo, że marzy mu się prawdziwy podbój kosmosu.<br>Pierwszym krokiem będzie zaludnienie &lt;name type="place"&gt;Księżyca&lt;/&gt;, gdzie powinna, zdaniem prezydenta, powstać stała baza naukowa dla astronautów.<br>Stąd będzie bliżej na &lt;name type="person"&gt;Marsa&lt;/&gt;, dokąd początkowo zostanie wysłany robot z specjalnymi bakteriami. Wyhodowane w laboratoriach &lt;name type="org"&gt;NASA&lt;/&gt; mikroby mają fenomenalną właściwość - produkują tlen z marsjańskich skał.<br>Na dodatek nie giną w ekstremalnych temperaturach, które panują na &lt;name type="place"&gt;Czerwonej Planecie&lt;/&gt;. Dzięki nim w przyszłości na &lt;name type="place"&gt;Marsie&lt;/&gt; może pojawić się atmosfera.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;KKL&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Kiedy znów wybuchnie?&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Kuzniecowsk
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego