Typ tekstu: Książka
Autor: Żukrowski Wojciech
Tytuł: Kamienne tablice
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1966
zawinięte rękawy i w żylastych rękach trzymali długie bambusy.
- Droga zamknięta - zdziwił się Istvan - coś się musiało stać.
- Niech pan pruje śmiało - podjudzał Ram Kanval - pana nie ośmielą się zatrzymać.
Rzeczywiście, gdy zjechali jednym kołem na trawnik i podsunęli się do kordonu, zobaczywszy znak CD, oficer z pomponem na wiśniowym berecie, czarnobrody Sikh, kazał się policjantom rozstąpić.
- Musiała jakaś ważna osobistość przyjechać - zastanawiał się Kanval, wychylony przez opuszczoną szybę, węszył w zaciekawieniu.
- Na oficjalne spotkania przysyłają mi zaproszenie - obruszył się Terey. - Nie, to jakiś pochód, ogromny tłum stoi wokół parlamentu, chyba nie przejedziemy.
Musieli się zatrzymać, ulicę blokowały trzy ciężarówki z
zawinięte rękawy i w żylastych rękach trzymali długie bambusy.<br>- Droga zamknięta - zdziwił się Istvan - coś się musiało stać.<br>- Niech pan pruje śmiało - podjudzał Ram Kanval - pana nie ośmielą się zatrzymać.<br>Rzeczywiście, gdy zjechali jednym kołem na trawnik i podsunęli się do kordonu, zobaczywszy znak CD, oficer z pomponem na wiśniowym berecie, czarnobrody Sikh, kazał się policjantom rozstąpić.<br>- Musiała jakaś ważna osobistość przyjechać - zastanawiał się Kanval, wychylony przez opuszczoną szybę, węszył w zaciekawieniu.<br>- Na oficjalne spotkania przysyłają mi zaproszenie - obruszył się Terey. - Nie, to jakiś pochód, ogromny tłum stoi wokół parlamentu, chyba nie przejedziemy.<br>Musieli się zatrzymać, ulicę blokowały trzy ciężarówki z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!