Typ tekstu: Książka
Autor: Bahdaj Adam
Tytuł: Wakacje z duchami
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1962
ale nie powiedzieliście, co z tym facetem w berecie.
- Bomba - powiedział Perełka.
-Jeszcze jedna zagadka -dodał Paragon i naraz, jakby dopiero teraz ocknęli się ze snu i spostrzegli wczorajsze zdarzenia w blasku pogodnego dnia, zaczęli opowiadać na wyrywki o nocnej wyprawie na zamek i przygodzie Perełki z tajemniczym mężczyzną w berecie i ciemnej wiatrówce.
Mandżaro słuchał tego opowiadania z miną fakira zaklinającego węża, ale w miarę nowych sensacyjnych szczegółów tracił sfinksowe oblicze i coraz szerzej rozdziawiał usta.
- To rzeczywiście bomba! - zawołał, gdy chłopcy skończyli opowiadanie. - Ale prawdziwą bombę usłyszycie ode mnie.
W tym miejscu uśmiechnął się tajemniczo, a gdy chłopcy umilkli
ale nie powiedzieliście, co z tym facetem w berecie.<br> - Bomba - powiedział Perełka.<br> -Jeszcze jedna zagadka -dodał Paragon i naraz, jakby dopiero teraz ocknęli się ze snu i spostrzegli wczorajsze zdarzenia w blasku pogodnego dnia, zaczęli opowiadać na wyrywki o nocnej wyprawie na zamek i przygodzie Perełki z tajemniczym mężczyzną w berecie i ciemnej wiatrówce.<br>Mandżaro słuchał tego opowiadania z miną fakira zaklinającego węża, ale w miarę nowych sensacyjnych szczegółów tracił sfinksowe oblicze i coraz szerzej rozdziawiał usta.<br> - To rzeczywiście bomba! - zawołał, gdy chłopcy skończyli opowiadanie. - Ale prawdziwą bombę usłyszycie ode mnie.<br>W tym miejscu uśmiechnął się tajemniczo, a gdy chłopcy umilkli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego