Typ tekstu: Książka
Autor: Bahdaj Adam
Tytuł: Wakacje z duchami
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1962
ale w miarę nowych sensacyjnych szczegółów tracił sfinksowe oblicze i coraz szerzej rozdziawiał usta.
- To rzeczywiście bomba! - zawołał, gdy chłopcy skończyli opowiadanie. - Ale prawdziwą bombę usłyszycie ode mnie.
W tym miejscu uśmiechnął się tajemniczo, a gdy chłopcy umilkli, zaczął mówić o przedpołudniowej wyprawie na zamek, spotkaniu z tajemniczym człowiekiem w berecie, o odnalezieniu nowego zejścia do podziemi, niecodziennych przeżyciach w podziemnych korytarzach, zjawieniu się kobiety ze srebrnymi włosami... a gdy doszedł do miejsca, w którym nieznajomy człowiek w berecie zjawił się w leśniczówce, a potem w nadprzyrodzony sposób ulotnił się z pokoju Marsjanina, chłopcy aż pobledli z wrażenia.
- To fan -tas
ale w miarę nowych sensacyjnych szczegółów tracił sfinksowe oblicze i coraz szerzej rozdziawiał usta.<br> - To rzeczywiście bomba! - zawołał, gdy chłopcy skończyli opowiadanie. - Ale prawdziwą bombę usłyszycie ode mnie.<br>W tym miejscu uśmiechnął się tajemniczo, a gdy chłopcy umilkli, zaczął mówić o przedpołudniowej wyprawie na zamek, spotkaniu z tajemniczym człowiekiem w berecie, o odnalezieniu nowego zejścia do podziemi, niecodziennych przeżyciach w podziemnych korytarzach, zjawieniu się kobiety ze srebrnymi włosami... a gdy doszedł do miejsca, w którym nieznajomy człowiek w berecie zjawił się w leśniczówce, a potem w nadprzyrodzony sposób ulotnił się z pokoju Marsjanina, chłopcy aż pobledli z wrażenia.<br> - To fan -tas
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!