Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
sportowców, którzy lecieli tranzytem z Mińska do Dauhy.
W niedzielę podczas pierwszego dnia procesu zostały ujawnione nazwiska agentów. Anatolij Biełaszkow i Wasilij Boczkow powiedzieli sędziom, że są niewinni. Katarska prokuratura twierdzi, że w śledztwie obaj przyznali się do odpowiedzialności za zamach. Obaj oskarżeni są o dziewięć przestępstw, w tym o "bestialskie zabójstwo", przemyt broni i przygotowywanie ładunków wybuchowych. Grozi im za to nawet kara śmierci.
Obrońcy - Katarczyk, dwóch Rosjan i Amerykanin - poprosili o odroczenie rozprawy do czasu zapoznania się z aktem oskarżenia. Sąd przychylił się do ich prośby.


Rosja
Wybuch w kopalni metanu na Syberii
Zginęli prawie wszyscy

Jeszcze wczoraj trwała
sportowców, którzy lecieli tranzytem z &lt;name type="place"&gt;Mińska&lt;/&gt; do &lt;name type="place"&gt;Dauhy&lt;/&gt;.<br>W niedzielę podczas pierwszego dnia procesu zostały ujawnione nazwiska agentów. &lt;name type="person"&gt;Anatolij Biełaszkow&lt;/&gt; i &lt;name type="person"&gt;Wasilij Boczkow&lt;/&gt; powiedzieli sędziom, że są niewinni. Katarska prokuratura twierdzi, że w śledztwie obaj przyznali się do odpowiedzialności za zamach. Obaj oskarżeni są o dziewięć przestępstw, w tym o &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"bestialskie zabójstwo"&lt;/&gt;&lt;/&gt;, przemyt broni i przygotowywanie ładunków wybuchowych. Grozi im za to nawet kara śmierci.<br>Obrońcy - Katarczyk, dwóch Rosjan i Amerykanin - poprosili o odroczenie rozprawy do czasu zapoznania się z aktem oskarżenia. Sąd przychylił się do ich prośby.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Rosja&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Wybuch w kopalni metanu na &lt;name type="place"&gt;Syberii&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Zginęli prawie wszyscy&lt;/&gt;<br><br>Jeszcze wczoraj trwała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego