Typ tekstu: Książka
Autor: Gotowała Jerzy
Tytuł: Najkrócej żyją motyle. Lotnictwo rozpoznawcze wciąż niezbędne
Rok: 1996
stawu, zbiornika wodnego czy jeziora. Duża prędkość lotu współczesnego samolotu rozpoznawczego nie sprzyja obserwacji terenu z małej wysokości lotu, zwykle mocno przeszkadza. Nie pozwala choćby na sekundę dłużej zatrzymać oczu na jednym obiekcie.
Pilot-zwiadowca musi dysponować nie tylko doskonałym ale wytrenowanym latami wzrokiem. Musi umieć patrzeć i widzieć.
Musi bez pudła dostrzec chowające się pod drzewa czołgi, ukryte na obrzeżach lasów transportery piechoty, szybkie samochody i pracujące punkty dowodzenia, zamaskowaną, w zagłębieniach terenu i gotową do manewru na stanowiska ogniowe artylerię i rozproszone wokół osłanianych obiektów charakterystyczne wrzeciona przeciwlotniczych rakiet.
Bezbłędnie wykryć te obiekty, precyzyjnie umiejscowić w terenie a potem dokładnie
stawu, zbiornika wodnego czy jeziora. Duża prędkość lotu współczesnego samolotu rozpoznawczego nie sprzyja obserwacji terenu z małej wysokości lotu, zwykle mocno przeszkadza. Nie pozwala choćby na sekundę dłużej zatrzymać oczu na jednym obiekcie.<br>Pilot-zwiadowca musi dysponować nie tylko doskonałym ale wytrenowanym latami wzrokiem. Musi umieć patrzeć i widzieć.<br>Musi bez pudła dostrzec chowające się pod drzewa czołgi, ukryte na obrzeżach lasów transportery piechoty, szybkie samochody i pracujące punkty dowodzenia, zamaskowaną, w zagłębieniach terenu i gotową do manewru na stanowiska ogniowe artylerię i rozproszone wokół osłanianych obiektów charakterystyczne wrzeciona przeciwlotniczych rakiet.<br>Bezbłędnie wykryć te obiekty, precyzyjnie umiejscowić w terenie a potem dokładnie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego