Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
raz pierwszy na trzecie miejsce. Do Sejmu weszłyby jeszcze PiS z 12 proc. (bez zmian), LPR z 9 proc. (-3) i PSL z 6 (-2).


Dziś wrócą z Iraku pierwsi polscy żołnierze
Pokaz siły ajatollaha Sistaniego

Dwadzieścia, trzydzieści tysięcy szyitów demonstrowało wczoraj w Basrze przeciw amerykańskiemu planowi przekazania władzy Irakijczykom bez wyborów powszechnych. Planom tym sprzeciwia się również czołowy duchowny szyitów, wielki ajatollah Ali al-Sistani. Był to wielki pokaz siły szyitów, którzy w Iraku stanowią większość. Demonstranci krzyczeli "Tak - dla Islamu, nie - dla Amerykanów i Husajna", "Ameryka - nie, Sistani - tak". Ajatollah Ali al-Sistani, który ma siedzibę w leżącym w polskiej
raz pierwszy na trzecie miejsce. Do &lt;name type="org"&gt;Sejmu&lt;/&gt; weszłyby jeszcze &lt;name type="org"&gt;PiS&lt;/&gt; z 12 proc. (bez zmian), &lt;name type="org"&gt;LPR&lt;/&gt; z 9 proc. (-3) i &lt;name type="org"&gt;PSL&lt;/&gt; z 6 (-2).&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;Dziś wrócą z &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; pierwsi polscy żołnierze&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Pokaz siły ajatollaha &lt;name type="person"&gt;Sistaniego&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>Dwadzieścia, trzydzieści tysięcy szyitów demonstrowało wczoraj w &lt;name type="place"&gt;Basrze&lt;/&gt; przeciw amerykańskiemu planowi przekazania władzy Irakijczykom bez wyborów powszechnych. Planom tym sprzeciwia się również czołowy duchowny szyitów, wielki ajatollah &lt;name type="person"&gt;Ali al-Sistani&lt;/&gt;. Był to wielki pokaz siły szyitów, którzy w &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; stanowią większość. Demonstranci krzyczeli &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"Tak - dla Islamu, nie - dla Amerykanów i Husajna"&lt;/&gt;&lt;/&gt;, &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"Ameryka - nie, Sistani - tak"&lt;/&gt;&lt;/&gt;. Ajatollah &lt;name type="person"&gt;Ali al-Sistani&lt;/&gt;, który ma siedzibę w leżącym w polskiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!