Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 44
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
wtedy było kilka tysięcy w Chicago i okolicy. A kiedy Stasek dał sobie zrobić zdjęcie w góralskim ubraniu, a fotograf takowe umieścił w oknie wystawowym, sensacji nie było końca. Każdy góral szedł do Staska, ubierał się i dawał sobie zrobić zdjęcie na pamiątkę, a również wysyłał je rodzinie.
Bo górale bezgranicznie kochali swoje strony i swój strój, a zdjęcia fotograficzne, na które spoglądali z uwielbieniem, koiły ich przeogromny żal za górami. Pragnę dodać, że Stasek "Pisarzów" z Poronina żyje i obecnie mieszka pod numerem 14508 S. Western Ave Posen ILL.
Ej Stasiu, tyś iście był piersy, coś światu pokozoł góralskom sławe
wtedy było kilka tysięcy w Chicago i okolicy. A kiedy Stasek dał sobie zrobić zdjęcie w góralskim ubraniu, a fotograf takowe umieścił w oknie wystawowym, sensacji nie było końca. Każdy góral szedł do Staska, ubierał się i dawał sobie zrobić zdjęcie na pamiątkę, a również wysyłał je rodzinie.<br>Bo górale bezgranicznie kochali swoje strony i swój strój, a zdjęcia fotograficzne, na które spoglądali z uwielbieniem, koiły ich przeogromny żal za górami. Pragnę dodać, że Stasek "Pisarzów" z Poronina żyje i obecnie mieszka pod numerem 14508 S. Western Ave Posen ILL.<br>&lt;dialect&gt;Ej Stasiu, tyś iście był piersy, coś światu pokozoł góralskom sławe
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego