Typ tekstu: Książka
Autor: Mrożek Sławomir
Tytuł: Vatzlav
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1968
A gzież jest większa równość niż w więzieniu. A że wszyscy jesteśmy równi z natury, więc prawo naturalne opowiada się po stronie więzienia, przeciwko wolności. Moralność także, bo na wolności można umrzeć z głodu, a ja w więzieniu zawsze dostawałem coś do zjedzenia. Czuję, że nie doceniłem niewoli. Spokojny los, bezpieczna starość, oto co porzuciłem. Lada chwila przyjdą myśliwi i mnie ubiją. Na co mi wolność, w której jestem niedźwiedziem, a nie myśliwym. Precz z myśliwymi! Niech żyją niedźwiedzie! (z prawej strony wchodzi Nietoperz z Nietoperzową)
SCENA 12
NIETOPERZ - Czy coś mówiłeś?
VATZLAV (wkłada maskę niedźwiedzia) - Niech żyją myśliwi!
NIETOPERZ - Kazałem
A gzież jest większa równość niż w więzieniu. A że wszyscy jesteśmy równi z natury, więc prawo naturalne opowiada się po stronie więzienia, przeciwko wolności. Moralność także, bo na wolności można umrzeć z głodu, a ja w więzieniu zawsze dostawałem coś do zjedzenia. Czuję, że nie doceniłem niewoli. Spokojny los, bezpieczna starość, oto co porzuciłem. Lada chwila przyjdą myśliwi i mnie ubiją. Na co mi wolność, w której jestem niedźwiedziem, a nie myśliwym. Precz z myśliwymi! Niech żyją niedźwiedzie! (z prawej strony wchodzi Nietoperz z Nietoperzową)<br>&lt;tit1&gt;SCENA 12&lt;/&gt;<br>NIETOPERZ - Czy coś mówiłeś?<br>VATZLAV (wkłada maskę niedźwiedzia) - Niech żyją myśliwi!<br>NIETOPERZ - Kazałem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!