Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
wpłynęło to w najmniejszym stopniu na zmniejszenie liczby wypadków i przeważnie szybko te ograniczenia zniesiono. W pewnych przypadkach można jechać zupełnie bezpiecznie 150 km/godz. (i więcej), w innych 90 czy nawet 20 km/godz. może się okazać prędkością bardzo już niebezpieczną.
Prędkość bezpieczną, której, jeśli jazda ma być jazdą bezpieczną, nigdy nie wolno przekroczyć, każdy kierowca musi w każdej sytuacji drogowej sam sobie ustalić. Zależy ona od wielu czynników: sytuacji na drodze, rodzaju i stanu nawierzchni, widoczności, własności trakcyjnych pojazdu, a także - a może nawet przede wszystkim - własnych umiejętności.
UMIEJĘTNOŚCI KIEROWCY
Prędkość, na którą dobry kierowca może sobie bez obaw
wpłynęło to w najmniejszym stopniu na zmniejszenie liczby wypadków i przeważnie szybko te ograniczenia zniesiono. W pewnych przypadkach można jechać zupełnie bezpiecznie 150 km/godz. (i więcej), w innych 90 czy nawet 20 km/godz. może się okazać prędkością bardzo już niebezpieczną. <br>Prędkość bezpieczną, której, jeśli jazda ma być jazdą bezpieczną, nigdy nie wolno przekroczyć, każdy kierowca musi w każdej sytuacji drogowej sam sobie ustalić. Zależy ona od wielu czynników: sytuacji na drodze, rodzaju i stanu nawierzchni, widoczności, własności trakcyjnych pojazdu, a także - a może nawet przede wszystkim - własnych umiejętności. <br>&lt;tit1&gt;UMIEJĘTNOŚCI KIEROWCY&lt;/&gt; <br>Prędkość, na którą dobry kierowca może sobie bez obaw
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego