Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
które od wczesnego dzieciństwa stale były podporządkowane dorosłym i nie umiały się przeciwko temu zbuntować, są w dorosłym życiu najczęstszymi ofiarami manipulatorów - mówi prof. Wojciech Poznaniak. - Podatność na wpływ otoczenia zwiększa się dodatkowo w przypadku osób o niskim poczuciu własnej wartości, natomiast asertywność, indywidualizm i dobre o sobie mniemanie tworzą bezpieczną tarczę przeciwko naciskom z zewnątrz.
Zanim zaczniesz ufać innym, musisz ufać sobie, zanim podejmiesz próbę zdobycia czyjejś miłości, pokochaj siebie, zanim posłuchasz głosu tłumu, posłuchaj własnego "ja" - to stare prawdy, sprawdzone nawet w przypadku najnowocześniejszych metod manipulacji.

Techniki manipulacji

"Drzwiami w twarz" - to technika opierająca się na regule wzajemności. Osoba
które od wczesnego dzieciństwa stale były podporządkowane dorosłym i nie umiały się przeciwko temu zbuntować, są w dorosłym życiu najczęstszymi ofiarami manipulatorów - mówi prof. Wojciech Poznaniak. - Podatność na wpływ otoczenia zwiększa się dodatkowo w przypadku osób o niskim poczuciu własnej wartości, natomiast asertywność, indywidualizm i dobre o sobie mniemanie tworzą bezpieczną tarczę przeciwko naciskom z zewnątrz.<br>Zanim zaczniesz ufać innym, musisz ufać sobie, zanim podejmiesz próbę zdobycia czyjejś miłości, pokochaj siebie, zanim posłuchasz głosu tłumu, posłuchaj własnego "ja" - to stare prawdy, sprawdzone nawet w przypadku najnowocześniejszych metod manipulacji. <br><br>&lt;tit&gt;Techniki manipulacji&lt;/&gt;<br><br>"Drzwiami w twarz" - to technika opierająca się na regule wzajemności. Osoba
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego