Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 08.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
ZChN regionu Śląska Opolskiego uchwalił, że popiera Mariana Krzaklewskiego jako "jedynego kandydata polskiej prawicy na prezydenta" i opowiedział się przeciwko prawyborom w AWS. B.I.W., M.D.Z.


IRLANDIA PÓŁNOCNA
Propozycja rozbrojeniowa IRA
Arsenały do kontroli

Irlandzka Armia Republikańska zgodziła się wpuścić niezależnych inspektorów do swoich arsenałów broni. To bezprecedensowe ustępstwo jest odpowiedzią IRA na nowy plan pokojowy rządów Wielkiej Brytanii i Irlandii, którego celem jest jak najszybsze przywrócenie struktur samorządowych w Ulsterze.

O zgodzie na udostępnienie swoich arsenałów IRA poinformowała w sobotę, kilka godzin po spotkaniu w Belfaście Tony'ego Blaira i Bertiego Aherna z liderami północnoirlandzkich partii. Premierzy Wielkiej
ZChN&lt;/name&gt; regionu &lt;name type="place"&gt;Śląska Opolskiego&lt;/name&gt; uchwalił, że popiera &lt;name type="person"&gt;Mariana Krzaklewskiego&lt;/name&gt; jako "jedynego kandydata polskiej prawicy na prezydenta" i opowiedział się przeciwko prawyborom w &lt;name type="org"&gt;AWS&lt;/name&gt;. &lt;au&gt;B.I.W., M.D.Z.&lt;/au&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sex="f"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;IRLANDIA PÓŁNOCNA&lt;/name&gt;<br>Propozycja rozbrojeniowa &lt;name type="org"&gt;IRA&lt;/name&gt;<br>Arsenały do kontroli&lt;/tit&gt;<br><br>&lt;name type="org"&gt;Irlandzka Armia Republikańska&lt;/name&gt; zgodziła się wpuścić niezależnych inspektorów do swoich arsenałów broni. To bezprecedensowe ustępstwo jest odpowiedzią &lt;name type="org"&gt;IRA&lt;/name&gt; na nowy plan pokojowy rządów &lt;name type="place"&gt;Wielkiej Brytanii&lt;/name&gt; i &lt;name type="place"&gt;Irlandii&lt;/name&gt;, którego celem jest jak najszybsze przywrócenie struktur samorządowych w &lt;name type="place"&gt;Ulsterze&lt;/name&gt;.<br><br>O zgodzie na udostępnienie swoich arsenałów &lt;name type="org"&gt;IRA&lt;/name&gt; poinformowała w sobotę, kilka godzin po spotkaniu w &lt;name type="place"&gt;Belfaście&lt;/name&gt; &lt;name type="person"&gt;Tony'ego Blaira&lt;/name&gt; i &lt;name type="person"&gt;Bertiego Aherna&lt;/name&gt; z liderami północnoirlandzkich partii. Premierzy &lt;name type="place"&gt;Wielkiej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!