Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wschodniej, która stanie się najdłuższą granicą zewnętrzną Unii Europejskiej. Od 1 maja będzie ją kontrolowało ponad 1,7 tys. celników.
Decyzja Brukseli oznacza, że o północy z 30 kwietnia na 1 maja zostaną zniesione kontrole towarów na granicy Polski z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą.
Zadanie polskich służb celnych jest bezprecedensowe. Żaden kraj "25" nie będzie odpowiedzialny za pobór w imieniu Brukseli ceł, opłat rolnych i innych należności na tak długim odcinku. Polskę łączy z Ukrainą, Rosją (obwód kaliningradzki) i Białorusią granica o długości 1100 km. Porównywalny odcinek patrolują jedynie Finowie. Jednak tam łączna wartość przewożonych towarów jest mniejsza.
Jeśli nasi
wschodniej, która stanie się najdłuższą granicą zewnętrzną &lt;name type="org"&gt;Unii Europejskiej&lt;/&gt;. Od 1 maja będzie ją kontrolowało ponad 1,7 tys. celników.&lt;/&gt;<br>Decyzja &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt; oznacza, że o północy z 30 kwietnia na 1 maja zostaną zniesione kontrole towarów na granicy &lt;name type="place"&gt;Polski&lt;/&gt; z &lt;name type="place"&gt;Niemcami&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Czechami&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Słowacją&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Litwą&lt;/&gt;.<br>Zadanie polskich służb celnych jest bezprecedensowe. Żaden kraj "25" nie będzie odpowiedzialny za pobór w imieniu &lt;name type="place"&gt;Brukseli&lt;/&gt; ceł, opłat rolnych i innych należności na tak długim odcinku. &lt;name type="place"&gt;Polskę&lt;/&gt; łączy z &lt;name type="place"&gt;Ukrainą&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Rosją&lt;/&gt; (obwód kaliningradzki) i &lt;name type="place"&gt;Białorusią&lt;/&gt; granica o długości 1100 km. Porównywalny odcinek patrolują jedynie Finowie. Jednak tam łączna wartość przewożonych towarów jest mniejsza.<br>Jeśli nasi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!