Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
barwnych i dramatycznych szczegółach, a więc mających znamiona autentycznej relacji.
Już sam fakt, że redaktorzy Biblii nie przemilczeli szeregu czynów i zbrodni nie przynoszących zaszczytu takim bohaterom narodowym, jak Dawid czy Salomon, świadczy w sposób przekonywający, że opierali się oni na jakichś autentycznych źródłach historycznych. Nie powodowała nimi oczywiście idea bezstronnego obiektywizmu historycznego; tego rodzaju koncepcja była zupełnie obca ludziom ówczesnych czasów. Prawdopodobnie nie mogli przemilczeć tych mało budujących faktów, ponieważ zbyt dobrze były znane w Izraelu. Wygubienie rodu Saula czy bałwochwalstwo Salomona w Jerozolimie - to wydarzenia, które na pewno nie zatarły się w pamięci pokoleń żydowskich.
W rezultacie spośród mnóstwa
barwnych i dramatycznych szczegółach, a więc mających znamiona autentycznej relacji.<br>Już sam fakt, że redaktorzy Biblii nie przemilczeli szeregu czynów i zbrodni nie przynoszących zaszczytu takim bohaterom narodowym, jak Dawid czy Salomon, świadczy w sposób przekonywający, że opierali się oni na jakichś autentycznych źródłach historycznych. Nie powodowała nimi oczywiście idea bezstronnego obiektywizmu historycznego; tego rodzaju koncepcja była zupełnie obca ludziom ówczesnych czasów. Prawdopodobnie nie mogli przemilczeć tych mało budujących faktów, ponieważ zbyt dobrze były znane w Izraelu. Wygubienie rodu Saula czy bałwochwalstwo Salomona w Jerozolimie - to wydarzenia, które na pewno nie zatarły się w pamięci pokoleń żydowskich.<br>W rezultacie spośród mnóstwa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!