Typ tekstu: Książka
Autor: Mach Wilhelm
Tytuł: Góry nad Czarnym Morzem
Rok wydania: 1984
Rok powstania: 1961
jedyne przystojne rozwiązanie: rezygnację.
Ich dyskretne przykiwanie jak najgorszym prognozom, jak najczarniejszym informacjom pana Pytałowskiego, tutejszego speca od gór, któregośmy wywlekli z miasteczka, żeby albo (podług mojej chęci) pomógł nam trafić do Nie-Wiadomo-Gdzie, albo (podług skrytej nadziei Dziadzia i Smoka) przekonał nas o daremnościwyprawy i wyrokiem nadrzędnego niejako, bezstronnego arbitra nakazał odwrót.
Moje płonące uszy. Moje zaciśnięte w kułak ręce, skryte w kieszeniach, żeby nie spostrzegli jak się roztrzęsły.
Krew dudniąca w skroniach, miarowy wtór ich obojętnej (triumfalnej!), miłosiernej (grabarze!) wymiany zdań.
Dziadzio: - No to nic. No to fajnie. Warto było zobaczyć, ładne, nie?
- Smok: - I wiesz? Co to
jedyne przystojne rozwiązanie: rezygnację.<br>Ich dyskretne przykiwanie jak najgorszym prognozom, jak najczarniejszym informacjom pana Pytałowskiego, tutejszego speca od gór, któregośmy wywlekli z miasteczka, żeby albo (podług mojej chęci) pomógł nam trafić do Nie-Wiadomo-Gdzie, albo (podług skrytej nadziei Dziadzia i Smoka) przekonał nas o daremnościwyprawy i wyrokiem nadrzędnego niejako, bezstronnego arbitra nakazał odwrót.<br>Moje płonące uszy. Moje zaciśnięte w kułak ręce, skryte w kieszeniach, żeby nie spostrzegli jak się roztrzęsły.<br>Krew dudniąca w skroniach, miarowy wtór ich obojętnej (triumfalnej!), miłosiernej (grabarze!) wymiany zdań.<br>Dziadzio: - No to nic. No to fajnie. Warto było zobaczyć, ładne, nie?<br>- Smok: - I wiesz? Co to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!