Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
pracy, czyli osób, które masz ochotę udusić (gdyby tylko uszło ci to na sucho).
Dyktator: Bez względu na pozycję, zawsze chce stać na czele. Łatwo go zdenerwować. Wtedy - wrzeszczy.
Nasza rada: Nie przekrzykuj go, tylko zmuś do spojrzenia na sytuację obiektywnie. Sprowokuj go pytaniem: "Jak ta rozmowa wyglądałaby w oczach bezstronnego obserwatora?".
Nieomylny geniusz: To światowy ekspert w każdej dziedzinie. Swoich rozmówców traktuje protekcjonalnie z pozycji co najmniej kilku stopni.
Nasza rada: Powiedz: "Z pewnością masz rację, ale może warto również zwrócić uwagę na ten (np. twój osobisty) pogląd?".
Mruk: W rozmowach posługuje się wyrazami jednosylabowymi. Wiecznie jest na coś lub
pracy, czyli osób, które masz ochotę udusić (gdyby tylko uszło ci to na sucho). <br>Dyktator: Bez względu na pozycję, zawsze chce stać na czele. Łatwo go zdenerwować. Wtedy - wrzeszczy.<br>Nasza rada: Nie przekrzykuj go, tylko zmuś do spojrzenia na sytuację obiektywnie. Sprowokuj go pytaniem: "Jak ta rozmowa wyglądałaby w oczach bezstronnego obserwatora?".<br>Nieomylny geniusz: To światowy ekspert w każdej dziedzinie. Swoich rozmówców traktuje protekcjonalnie z pozycji co najmniej kilku stopni.<br>Nasza rada: Powiedz: "Z pewnością masz rację, ale może warto również zwrócić uwagę na ten (np. twój osobisty) pogląd?".<br>Mruk: W rozmowach posługuje się wyrazami jednosylabowymi. Wiecznie jest na coś lub
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego