Typ tekstu: Prasa
Tytuł: CKM
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
często się zdarzają takie sprawy?
Dawniej często. Teraz rzadziej, bo można już robić badania DNA, które niemal ze stuprocentową pewnością potwierdzają lub wykluczają ojcostwo. To ważny oręż dla mężczyzn wątpiących, czyje jest potomstwo.
CKM: Czytałem o badaniach amerykańskich, z których wynika, że 10 procent dzieci z legalnych związków ma innego biologicznego ojca niż prawny. Czy to możliwe?
Jak najbardziej. Podobne badania robiono też w Wielkiej Brytanii. Wyniki były identyczne. W Polsce takich badań nie robiono.
CKM: A pańskim zdaniem, jaki byłby u nas procent?
Pięć procent, jak w banku!
CKM: W 1999 roku urodziło się w Polsce 382 tys. dzieci. Co oznacza
często się zdarzają takie sprawy?<br>&lt;WHO3&gt; Dawniej często. Teraz rzadziej, bo można już robić badania DNA, które niemal ze stuprocentową pewnością potwierdzają lub wykluczają ojcostwo. To ważny oręż dla mężczyzn wątpiących, czyje jest potomstwo.<br>CKM: Czytałem o badaniach amerykańskich, z których wynika, że 10 procent dzieci z legalnych związków ma innego biologicznego ojca niż prawny. Czy to możliwe?<br>&lt;WHO3&gt; Jak najbardziej. Podobne badania robiono też w Wielkiej Brytanii. Wyniki były identyczne. W Polsce takich badań nie robiono.<br>CKM: A pańskim zdaniem, jaki byłby u nas procent?<br>&lt;WHO3&gt; Pięć procent, jak w banku!<br>CKM: W 1999 roku urodziło się w Polsce 382 tys. dzieci. Co oznacza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego