Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 12(32)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1999
na dobre kobietom szczupłym. Matrony o wielkich piersiach i biodrach w gorsecie były władcze i dostojne, w biustonoszu - ciężkie i nieruchawe. Zmienił się ideał kobiecej urody, zaczęły triumfować chłopczyce. Przez całe lata 20. biustonosz służył do spłaszczania i maskowania biustu - modna linia eksponowała biodra i nogi.
To dzięki Coco Chanel biustonosz przestał być ponurym obowiązkiem. W ogóle przestał być obowiązkiem, bo Chanel wylansowała też opaleniznę, morskie kąpiele i kostium kąpielowy z górą w kształcie luźnej koszulki. Wprowadziła też do kobiecej mody trykoty, dżerseje i krepę, więc biustonosz też musiał stać się bardziej miękki, by nie psuć ogólnego wrażenia nonszalancji.
Począwszy od
na dobre kobietom szczupłym. Matrony o wielkich piersiach i biodrach w gorsecie były władcze i dostojne, w biustonoszu - ciężkie i nieruchawe. Zmienił się ideał kobiecej urody, zaczęły triumfować chłopczyce. Przez całe lata 20. biustonosz służył do spłaszczania i maskowania biustu - modna linia eksponowała biodra i nogi. <br>To dzięki Coco Chanel biustonosz przestał być ponurym obowiązkiem. W ogóle przestał być obowiązkiem, bo Chanel wylansowała też opaleniznę, morskie kąpiele i kostium kąpielowy z górą w kształcie luźnej koszulki. Wprowadziła też do kobiecej mody trykoty, dżerseje i krepę, więc biustonosz też musiał stać się bardziej miękki, by nie psuć ogólnego wrażenia nonszalancji.<br>Począwszy od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego