Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 33
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
też dźwiękonaśladowcze wyrazy jak klep czy trzep! A może poprzeć liroykę? Wtedy pewnie fani Kazika wyskoczą z kazką.
Remiks należy do trzech wyrazów (z dziesięciu uwzględnionych w kuponie konkursowym na ten tydzień) jeszcze nie notowanych w słownikach (dwa pozostałe to karaoke i unpluged). Czytelnicy proponują zamiast remiksu całą kolekcję określeń bliskoznacznych. Odrzuciwszy złożenia (np. cytafon, mikspartytura, zlepmuz), można wybierać między kompilacją, melanżem, koktajlem, mieszańcem, sklejanką, składanką, wiązanką, zlepem i kilkunastoma innymi wyrazami.
Singel, dobrze zadomowiony jako termin w brydżu i tenisie, czuje się też pewnie jako promocyjna płyta z jednym utworem, czyli jedynak, jedynka, promocnik itp.
Angielskiemu unpluged, a raczej unplugged
też dźwiękonaśladowcze wyrazy jak klep czy trzep! A może poprzeć &lt;orig&gt;liroykę&lt;/&gt;? Wtedy pewnie fani Kazika wyskoczą z kazką.<br>Remiks należy do trzech wyrazów (z dziesięciu uwzględnionych w kuponie konkursowym na ten tydzień) jeszcze nie notowanych w słownikach (dwa pozostałe to &lt;orig&gt;karaoke&lt;/&gt; i &lt;orig&gt;unpluged&lt;/&gt;). Czytelnicy proponują zamiast remiksu całą kolekcję określeń bliskoznacznych. Odrzuciwszy złożenia (np. &lt;orig&gt;cytafon, mikspartytura, zlepmuz&lt;/&gt;), można wybierać między kompilacją, melanżem, koktajlem, mieszańcem, sklejanką, składanką, wiązanką, &lt;orig&gt;zlepem&lt;/&gt; i kilkunastoma innymi wyrazami.<br>Singel, dobrze zadomowiony jako termin w brydżu i tenisie, czuje się też pewnie jako promocyjna płyta z jednym utworem, czyli jedynak, jedynka, promocnik itp.<br>Angielskiemu &lt;orig&gt;unpluged&lt;/&gt;, a raczej &lt;orig&gt;unplugged
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego