Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 11.98
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Lata 90. - konsekwencją postawy "political correct" jest pojawienie się listy zakazanych wyrażeń i słów, pieczołowicie spisanych przez feministki i amerykańskich intelektualistów. Mniejszości rasowe, seksualne i społeczne nie chcą więcej stanowić obiektu kpin i ataków. Jedyną grupą, której nie oszczędzono, są więc blondynki.
Idiotyczne kawały w stylu "Po czym poznać, że blondynka pracowała przy komputerze? Po śladach szminki na joysticku", gadżety, podręczniki survivalu "Jak przeżyć z blondynką pod jednym dachem", T-shirty z napisami "Jestem sztuczną blondynką" i "Blond power" rozkręcają blondynkowy przemysł. A ponieważ nie ma już komu dołożyć, wszystko spada na blondynki.
I tak stały się one uosobieniem wszystkich wad
Lata 90. - konsekwencją postawy &lt;foreign&gt;"political correct"&lt;/&gt; jest pojawienie się listy zakazanych wyrażeń i słów, pieczołowicie spisanych przez feministki i amerykańskich intelektualistów. Mniejszości rasowe, seksualne i społeczne nie chcą więcej stanowić obiektu kpin i ataków. Jedyną grupą, której nie oszczędzono, są więc blondynki.<br>Idiotyczne kawały w stylu "Po czym poznać, że blondynka pracowała przy komputerze? Po śladach szminki na &lt;orig&gt;joysticku&lt;/&gt;", gadżety, podręczniki &lt;orig&gt;survivalu&lt;/&gt; "Jak przeżyć z blondynką pod jednym dachem", T-shirty z napisami "Jestem sztuczną blondynką" i "Blond &lt;foreign&gt;power&lt;/&gt;" rozkręcają &lt;orig&gt;blondynkowy&lt;/&gt; przemysł. A ponieważ nie ma już komu dołożyć, wszystko spada na blondynki. <br>I tak stały się one uosobieniem wszystkich wad
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!