Typ tekstu: Książka
Autor: Witkiewicz Stanisław Ignacy
Tytuł: Dramaty wybrane
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1920
białe pończochy. Mają mnóstwo odznak wojskowych na frakach. W średnim wieku. JAN odróżnia się od innych czerwonymi akselbantami.
TRZECH SZPICLÓW: naczelny szpicel - ADOLF SMORGOŃ, blondyn, z dużymi wąsami. Jeden z pozostałych - pan z wąsami w okularach. Drugi - z długą czarną brodą. Sztucznie, banalnie wyglądają.
NIAŃKA - AFROSJA OPUPIEJKINA - poczciwości babina. Tłusta blondynka. Lat 40.
CZŁOWIEK OD LATARNI - indywiduum brodate w niebieskiej, robotniczej bluzie.

Dodatkowe zlecenie władzy centralnej: Mówić bez afektacji, bez bebechów, w najgorszych nawet chwilach


AKT PIERWSZY
Gładkie pole, porosłe rzadkimi krzakami jałowca. Niektóre z jałowców mają formę cyprysowatą (dwa na lewo, trzy na prawo). Gdzieniegdzie kępy żółtych kwiatów (coś w
białe pończochy. Mają mnóstwo odznak wojskowych na frakach. W średnim wieku. JAN odróżnia się od innych czerwonymi akselbantami.<br> TRZECH SZPICLÓW: naczelny szpicel - ADOLF SMORGOŃ, blondyn, z dużymi wąsami. Jeden z pozostałych - pan z wąsami w okularach. Drugi - z długą czarną brodą. Sztucznie, banalnie wyglądają.<br> NIAŃKA - AFROSJA OPUPIEJKINA - poczciwości babina. Tłusta blondynka. Lat 40.<br> CZŁOWIEK OD LATARNI - indywiduum brodate w niebieskiej, robotniczej bluzie.<br> <br> Dodatkowe zlecenie władzy centralnej: Mówić bez afektacji, bez bebechów, w najgorszych nawet chwilach<br>&lt;page nr=69&gt;<br><br>AKT PIERWSZY<br> Gładkie pole, porosłe rzadkimi krzakami jałowca. Niektóre z jałowców mają formę cyprysowatą (dwa na lewo, trzy na prawo). Gdzieniegdzie kępy żółtych kwiatów (coś w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!