Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 17
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
i kulturowe. W tym właśnie celu w parku utrzymywane jest domostwo Josepha Bailly pochodzące z 1822 roku. Francuskojęzyczny Kanadyjczyk Joseph Bailly był jednym z pierwszych białych osadników na terenie północnej Indiany. Handlował futrami ze rdzennymi mieszkańcami tych ziem, Indianami Ottawa i Potawatomi, których wioska została odtworzona na pobliskiej łące. Skóry bobrów, piżmaków i szopów wymieniał na koce i narzędzia, a jak się to odbywało, można zobaczyć dzięki zachowaniu jego posiadłości w niezmienionym stanie.
Następną falę europejskiego osadnictwa reprezentuje farma szwedzkich emigrantów o nazwisku Chellberg, pochodząca z 1872 roku. Pracownicy parku w strojach z tamtej epoki i przy zachowaniu tradycyjnych metod, prowadzą
i kulturowe. W tym właśnie celu w parku utrzymywane jest domostwo Josepha Bailly pochodzące z 1822 roku. Francuskojęzyczny Kanadyjczyk Joseph Bailly był jednym z pierwszych białych osadników na terenie północnej Indiany. Handlował futrami ze rdzennymi mieszkańcami tych ziem, Indianami Ottawa i Potawatomi, których wioska została odtworzona na pobliskiej łące. Skóry bobrów, piżmaków i szopów wymieniał na koce i narzędzia, a jak się to odbywało, można zobaczyć dzięki zachowaniu jego posiadłości w niezmienionym stanie.<br>Następną falę europejskiego osadnictwa reprezentuje farma szwedzkich emigrantów o nazwisku Chellberg, pochodząca z 1872 roku. Pracownicy parku w strojach z tamtej epoki i przy zachowaniu tradycyjnych metod, prowadzą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!