Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.14 (11)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
pierwszej miłości. Nie zainteresował się innymi samicami. Nie założył nowej rodziny, nie dochował się potomstwa. W samotności spędził czas od wiosny do jesieni. Ze smutkiem wspominał szczupłe, czerwone nogi wybranki.
- Bartek nie odleciał we wrześniu do Afryki razem ze swoimi ptasimi braćmi - dodaje Jan Jankowski (48 l.), bielszczanin - ojciec chrzestny boćka. - Spotkałem go tutaj w październiku. Byłem bardzo zdziwiony, że w pełni sprawny fizycznie bocian spaceruje jeszcze po łące.
Bartek pozostał pod Bielskiem Podlaskim. - To była jego świadoma decyzja - uważa Jan Jankowski. - Przecież on doskonale lata! Nie mógł być więc odrzucony przez bociani sejmik z powodu ułomności. Widziałem jak fruwał, nawet
pierwszej miłości. Nie zainteresował się innymi samicami. Nie założył nowej rodziny, nie dochował się potomstwa. W samotności spędził czas od wiosny do jesieni. Ze smutkiem wspominał szczupłe, czerwone nogi wybranki.<br>&lt;q&gt;- Bartek nie odleciał we wrześniu do Afryki razem ze swoimi ptasimi braćmi&lt;/&gt; - dodaje Jan Jankowski (48 l.), bielszczanin - ojciec chrzestny boćka. &lt;q&gt;- Spotkałem go tutaj w październiku. Byłem bardzo zdziwiony, że w pełni sprawny fizycznie bocian spaceruje jeszcze po łące.&lt;/&gt;<br>Bartek pozostał pod Bielskiem Podlaskim. &lt;q&gt;- To była jego świadoma decyzja&lt;/&gt; - uważa Jan Jankowski. &lt;q&gt;- Przecież on doskonale lata! Nie mógł być więc odrzucony przez bociani sejmik z powodu ułomności. Widziałem jak fruwał, nawet
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!